Jdi na obsah Jdi na menu

Všeobecné podmínky

 • Na veškeré balíčky je možné vystavit dárkovou poukázku platnou 6 měsíců od vystavení (nikoliv od darování). Poukaz je přenosný, pokud uplyne jeho lhůta platnosti, nárok na focení zaniká. Poukazy jsou zasílány buď elektronicky, poštou (+ 50 Kč) nebo osobní předání. Doporučuji objednání termínu na focení minimálně 1 měsíc dopředu.

 • Klient si fotografie k retuši výbírá sám ze zmenšených náhledů, které jsou zaslány do 7 dnů od focení na email. Tyto náhledy je zakázano kdekoliv publikovat dle autorského zákona č. 121/2000 sb., jsou ve vlastnictví fotografa a slouží pouze k výběru fotografií k retuši. Náhledy vybírá zásadně fotograf, klient má možnost vybrat si více fotografií nad rámec balíčku. Každá další fotografie nad rámec balíčku + 80 Kč/ks. Celý balíček obsahuje barevné varianty, včetně černobílých zdarma k balíčku jako pozornost od fotografa v počtu dle jeho uvážení (svateb se netýká).

 • V případě, že si klient vybere fotografie nad rámec balíčku, tato objednávka je závazná.

 • Rodinná focení - maximální počet osob na focení je 5, v případě většího počtu je nutné tuto skutečnost oznámit fotografovi. Fotograf si nárokuje příplatek za další osoby na focení + 500 Kč.

 • Výsledný balíček je zaslán elektronickou formou přes portál uschovna.cz na Váš email. V případě zájmu o fotografie na CD v ozdobném obalu + 50 Kč.

 • Platba za služby je splatná ihned v den nafocení, veškeré další doplatky za služby nad rámec balíčku po jejich objednání. U některých typů focení např.: boudoir, newborn, veškerá focení ve studiu a svatebního focení jsou vybírány rezervační zálohy, tyto zálohy jsou nevratné. Pokud dojde ke zrušení objednaného termínu focení, klient ztrácí nárok na focení v daném termínu. Pokud klient sežene za sebe náhradu je možné jeho termín přesunout na náhradní.

 • Dodací lhůta všech typů focení (kromě svateb) je 4 týdny. Tato lhůta běží od doby, kdy klient zašle svůj seznam fotografií k retuši fotografovi. Pokud je potřeba fotografie obdržet dříve + 500 Kč anebo je nutné zvolit dřívější objednávací termín focení.

 • Klient obdrží fotografie v jpeg formátu, jak v plném rozlišení pro tisk (složka tisk), tak i pro web (složka web), jiný formát není možný.

 • Neupravené fotografie neposkytuji (kromě náhledů, svateb se netýká), odvezdané zakázky (v jpeg) archivuji po dobu max. 6 měsíců, svatební zakázky po dobu max. 1 roku.

 • V rámci hladkého průběhu focení je klient i fotograf povinen dorazit včas na domluvené focení. Většinou po sobě navazují další zakázky, které by posunem byly narušené. Pokud se opozdí klient více jak o 30 minut, fotograf má právo focení zrušit (případná záloha propadá) anebo o dobu čekání zkrátit focení anebo požadovat kompenzaci + 300 Kč, v případě, že s fotografem čeká i vizážistka, tento poplatek se zdvojnásobí. Pokud se opozdí fotograf o více jak 30 minut bez omluvy, klient má právo na 1 fotografii navíc k balíčku jako kompenzaci. Pokud fotograf je nucen z neočekávaných událostí focení přeložit a je tato skutečnost oznámena do 12 hodin od focení, klient získává 1 fotografii k balíčku navíc.

 • Působím v Praze, ale fotím po celé ČR i zahraničí, cestovné mimo Prahu činí 6 Kč/km.

 • Pokud si klient objedná služby vizážistky, je nutné, aby klient ihned vyjádřil svůj názor na odvedenou práci, na pozdější reklamace nebude brán zřetel, to platí i při nespokojenosti se svým vlastním vzhledem na fotografiích, též to není důvod k reklamaci fotografií. U většiny focení kromě svateb, boudoir, těhotenských foto provádím základní retuše (jas, kontrast, ořez, odstraňuji základní vady – akné, modřiny apod.) Na veškerá focení, zejména ve studiu, doporučuji služby vizážistky, je jednodušší vytvořit vizáž dle přání než vše dohánět v pc.

 • Objednáním na focení automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich srozumnění s nimi.

 • Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel,  propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

 • V případě neukázněného chování účastníků fotografování, fotograf má právo fotografování zrušit. V případě poškození vybavení studia při fotografování, klient nahrazuje tuto škodu v plné výši. Rodiče za své děti zodpovídají po celou dobu trvání fotografování.

 • Klient je povinen předem sdělit své požadavky, po fotografování a odezvdání výsledné práce na tyto požadavky nebude brán zřetel. Fotograf neprovádí náročné retuše – zeštíhlení, dobarvování odrostů vlasů apod.