Jdi na obsah Jdi na menu

Všeobecné podmínky

 

 • Osobní údaje, které budou fotografovi poskytnuty (jméno, telefonní číslo, email, adresa), pro plnění smluvního vztahu, budou zpracovávány po dobu následujících 10ti let ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Fotograf prohlašuje, že veškeré tyto osobní údaje jsou důvěrné, budou použity pro plnění smluvního vztahu a nebudou poskytovány třetím stranám či jinak zneužity. Dále nebudou použity pro zasílání obchodních nabídek. Osobní údaje jsou uloženy a chráněny v pc, údaje jako jméno a příjmení na dokladech budou uloženy k plnění zákonu o účetnictví po 10ti let, poté budou zničeny.

 • Fotograf si vyhrazuje právo ke zveřejnění fotografií do svého portfolia (sociální sítě či na vlastních webových stránkách) po dobu 10ti let. V případě, že zákazník vyjádří svůj písemný souhlas.

 • Na veškeré balíčky je možné vystavit dárkovou poukázku platnou 6 měsíců od vystavení. Poukaz je přenosný, pokud uplyne jeho lhůta platnosti, nárok na focení zaniká. Poukazy jsou zasílány buď elektronicky, poštou (+ 60 Kč) nebo osobní předání. Zákazník je povinen objednat termín fotografování minimálně 2 měsíce před koncem platnosti poukazu. Prodloužení platnosti poukazu + 1000 Kč.

 • Klient si fotografie k retuši vybírá sám ze zmenšených náhledů, které jsou zaslány do 2 týdnů od focení na email (svateb se netýká). Tyto náhledy je zakázáno kdekoliv publikovat dle autorského zákona č. 121/2000 sb., jsou ve vlastnictví fotografa a slouží pouze k výběru fotografií k retuši. Náhledy vybírá zásadně fotograf. Klient má možnost vybrat si více fotografií nad rámec balíčku. Každá další fotografie nad rámec balíčku + 100 Kč/ks. Celý balíček obsahuje barevné varianty, včetně černobílých zdarma k balíčku jako pozornost od fotografa v počtu dle jeho uvážení. V případě zveřejnění náhledů klientem, klient hradí fotografovi pokutu 2 000 Kč. Bez uhrazení této částky nebude zakázka zpracována a zaslána klientovi!

 • V případě, že si klient vybere fotografie nad rámec balíčku, tato objednávka je závazná.

 • Výsledný balíček je zaslán elektronickou formou přes portál uschovna.cz na Váš email.

 • Platba za služby je splatná ihned po nafocení, veškeré další doplatky za služby nad rámec balíčku po jejich objednání. U některých typů focení např.: boudoir, veškerá focení ve studiu a svatebního focení jsou vybírány rezervační poplatky, tyto poplatky jsou nevratné. Pokud dojde ke zrušení objednaného termínu focení, klient ztrácí nárok na focení v daném termínu. Pokud klient sežene za sebe náhradu je možné jeho termín přesunout na náhradní.

 • Dodací lhůta všech typů focení (kromě svateb) je 6 týdnů. Tato lhůta běží od doby, kdy klient zašle svůj seznam fotografií k retuši fotografovi anebo po uhrazení doplatku za fotografie nad rámec balíčku. Pokud je potřeba fotografie obdržet dříve + 1000 Kč anebo je nutné zvolit dřívější objednávací termín focení.

 • Klient obdrží fotografie v jpeg formátu, jak v plném rozlišení pro tisk (složka tisk), tak i pro web (složka web), jiný formát není možný.

 • Neupravené fotografie neposkytuji (kromě náhledů), odevzdané zakázky archivuji po dobu max. 1 měsíce z důvodu zákona o ochraně osobních údajů.

 • V rámci hladkého průběhu focení je klient i fotograf povinen dorazit včas na domluvené focení. Většinou po sobě navazují další zakázky, které by posunem byly narušené. Pokud se opozdí klient více jak o 30 minut, fotograf má právo focení zrušit (případný rezervační poplatek propadá) anebo o dobu čekání zkrátit focení anebo požadovat kompenzaci + 300 Kč, v případě, že s fotografem čeká i vizážistka, tento poplatek se zdvojnásobí. Pokud se opozdí fotograf o více jak 30 minut bez omluvy, klient má právo na 1 fotografii navíc k balíčku jako kompenzaci. Pokud fotograf je nucen z neočekávaných událostí focení přeložit a je tato skutečnost oznámena do 12 hodin od focení, klient získává 1 fotografii k balíčku navíc.

 • Působím v Praze, ale fotím po celé ČR, cestovné mimo Prahu činí 7 Kč/km.

 • Pokud si klient objedná služby vizážistky, je nutné, aby klient ihned vyjádřil svůj názor na odvedenou práci, na pozdější reklamace nebude brán zřetel, to platí i při nespokojenosti se svým vlastním vzhledem, též to není důvod k reklamaci fotografií. U většiny focení kromě svateb, boudoir, těhotenských foto provádím základní retuše (jas, kontrast, ořez, odstraňuji základní vady – akné, modřiny apod.) Na veškerá focení, zejména ve studiu, doporučuji služby vizážistky, je jednodušší vytvořit vizáž dle přání než vše dohánět v pc.

 • Objednáním na focení automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich srozumnění s nimi.

 • Rodinná focení - maximální počet osob na focení je 5, v případě většího počtu je nutné tuto skutečnost oznámit fotografovi. Fotograf si nárokuje příplatek za další osoby na focení + 500 Kč.

 • Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel,  propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

 • V případě neukázněného chování účastníků fotografování, fotograf má právo fotografování zrušit. V případě poškození vybavení studia při fotografování nebo výbavu fotografa, klient nahrazuje tuto škodu v plné výši. Rodiče za své děti zodpovídají po celou dobu trvání fotografování a jsou přítomni po celou dobu trvání fotografování.

 • Klient je povinen předem sdělit své požadavky, po fotografování a odevzdání výsledné práce na tyto požadavky nebude brán zřetel. Fotograf neprovádí náročné retuše – zeštíhlení, dobarvování odrostů vlasů apod.

 • Fotograf nenese odpovědnost za chybné zvolení nekvalitního fotolabu ze strany klienta, a tím vzniklé škody za špatný tisk fotoproduktů.

 • Fotograf archivuje fotografie po dobu 1 měsíce od odeslání finální podoby fotografií a odsouhlasení zákazníka.

 • Všeobecné podmínky svatebního fotografování, viz. svatební smlouva a předsvatební schůzka.